Naprawa izolacji na poddaszach poprzez dodmuch granulatów celulozowych, Zielonki


Cena do uzgodnienia

Nasza firma od ponad 25 lat wykonuje izolacje w technologii wdmuchiwania granulatów. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie naprawić izolację z wełny mineralnej- zniszczonej przez kuny lub takiej która ze względu na wykonanie lub wiek nie spełnia swojej funkcji w sposób odpowiedni.

Opis sposobu wykonania docieplenia skosów dachu w technologii Ekofiber

Przed rozpoczęciem robót izolacyjnych dokonujemy wizji na obiekcie, w trakcie której wykonuje się w skosie dachu od wewnętrznej strony odwiert kontrolny w celu sprawdzenia faktycznej grubości warstwy istniejącej izolacji. Następnie dokonuje się oszacowania objętości izolacji koniecznej do wtłoczenia, opierając się na zmierzonej grubości szczeliny do wypełnienia oraz powierzchni skosów i wykonuje się szacunkowy kosztorys dla Inwestora. Zaznaczam, że wycena jest szacunkowa, ponieważ oparta jest na pomiarze wielkości szczeliny do wypełnienia w niewidocznej przestrzeni, zmierzonej w jednym lub kilku losowo wywierconych otworach.

W trakcie robót dociepleniowych wykonuje się w połaci dachowej od strony wewnętrznej piłą otwornicą szereg otworów o średnicy 7,5 cm. Następnie do wykonanych otworów wdmuchuje się pod ciśnieniem materiał izolacyjny, który podawany jest na miejsce montażu systemem węży, do których jest wtłaczany pneumatycznie przez specjalny agregat. Agregat oraz materiał izolacyjny znajdują się na samochodzie dostawczym, stojącym obok budynku, wąż dostarczający materiał wprowadzany jest do mieszkania z reguły przez okno.

Do zasilania agregatu izolacyjnego wykorzystujemy własny agregat prądotwórczy. Końcowym etapem robót jest wklejenie w zaizolowane otwory kółek gipsowych, wyciętych podczas wykonywania otworów. Kółka są osadzane na kleju gipsowym, natomiast po stronie Inwestora pozostaje wykonanie ostatecznej gładzi gipsowej i malowanie skosów.

Podczas wykonywania robót powstaje pewna ilość kurzu, głównie jest to pył gipsowy powstający podczas wiercenia, oraz niewielka ilość granulatu izolacyjnego Ekofiber. Z tego powodu zalecamy Inwestorowi okrycie większości sprzętów i mebli folią malarską – zmniejszy to do minimum konieczne po robotach izolacyjnych sprzątanie.

Stosowane przez naszą firmę granulaty celulozowe posiadają wszystkie wymagane prawem certyfikaty i dopuszczenia, włącznie z atestem higienicznym, dopuszczającym stosowanie granulatów do izolowania zamkniętych przestrzeni bez ograniczeń.

Małopolskie, Zielonki
 
 


Liczba wyświetleń strony: 321